-16%EP

GyógyszerGyógyszer

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Aspirin Plus C pezsgőtabletta

Termékazonosító: 1006556
A megfázás kezdeti tüneteire javasolt készítmény. Enyhe és középerős fájdalmak, mint fejfájás, fogfájás, megfázás okozta torokfájdalom, hátfájás, ízületi fájdalmak és menstruációs fájdalom; továbbá lázas, meghűléses, gyulladásos állapotokban. Megfázás vagy influenza esetén a fájdalom és láz tünetek enyhítésére.
1 540 Ft-16%
Ajánlott patikai ár: 1 833 Ft
Kiszerelés: 10X
Készleten
Készleten
Ingyenes szállítás: 12 000 Ft-tól
Szállítási idő: 2021. 12. 06. - 08.

Pro

A fejfájás az egyik leggyakoribb panasz és számtalan oka lehet. Kezelésére elsősorban nemszteroid gyulladáscsökkentőket használhatuk, melyek közül legkedveltebbek talán az ibuprofén, dikofenac, vagy a paracetamol tartalmú gyógyszerek. Kedvező hatása lehet a különböző illóolajoknak (pl: levendula, rozmaring), melyek a bőrbe dörzsolve, esetleg belélegezve alkalmazhatóak. Rendkívül fontos a megfelelő folyadékbevitel és sok esetben a magnézium B6-vitamin kombináció is pozitívan járul hozzá a fájdalom csillapításhoz.

Kontra

Az ok feltárása rendkívül fontos. Ismétlődő megjelenés esetén meggondolandó a fejfájás-napló vezetése. Krónikus fejfásjással, vagy hirtelen fellépő éles fájdalom esetén mindenképpen forduljunk orvoshoz! Mindig figyeljünk arra, hogy a készítményeket csak az előírt adagban alkalmazzuk, májelégtelenség esetén kerüljük a paracetamolt és kombinációit. Rendszeres fájdalomcsillapító használat esetén mindenképpen figyeljunk a gyomornyálkahártya védelmére, valamint magas vérnyomás betegség esetén a vérnyomásunkra.

Betegtájékoztató

Aspirin Plus C pezsgőtabletta
acetilszalicilsav/ aszkorbinsav

Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont.
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei három-öt napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:

1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók az Aspirin Plus C pezsgőtabletta szedése előtt
3. Hogyan kell szedni az Aspirin Plus C pezsgőtablettát?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell az Aspirin Plus C pezsgőtablettát tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

Az acetilszalicilsav a nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők csoportjába tartozik.
Alkalmazható enyhe és középerős fájdalmak esetében, mint fejfájás, fogfájás, megfázás okozta torokfájdalom, hátfájás, ízületi és izomfájdalmak; továbbá lázcsillapításra, valamint a meghűlés és az influenza tüneteinek csillapítására.

Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta nem alkalmazható hosszú időn keresztül vagy nagy adagokban az orvos megkérdezése nélkül.

2. Tudnivalók az Aspirin Plus C pezsgőtabletta szedése előtt

Ne szedje az Aspirin Plus C pezsgőtablettát
* ha allergiás (túlérzékeny) az acetilszalicilsavra vagy egyéb szalicilátokra vagy a készítmény (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,
* ha korábban volt asztmás reakciója, amelyet szalicilátok vagy egyéb nem szteroid fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők váltottak ki,
* ha gyomor-bélrendszeri fekélyben szenved,
* ha fokozott vérzékenységben szenved,
* ha súlyos vesekárosodásban szenved,
* ha súlyos májkárosodásban szenved,
* ha súlyos szívelégtelenségben szenved,
* ha 15 mg/hét vagy nagyobb dózisban kap metotrexát-kezelést,
* terhesség utolsó 3 hónapjában,
* 12 éves kor alatt.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
* terhesség első és második harmadában,
* szoptatás ideje alatt,
* gyulladáscsökkentőkkel, reuma ellenes szerekkel szembeni túlérzékenység fennállásakor,
* véralvadásgátló készítményekkel történő egyidejű kezelés (pl. kumarin-származékok, heparin, kivéve az alacsony dózisú heparin kezelést) esetén,
* vesekárosodás vagy szív- és érrendszeri rendellenesség esetén, mivel az acetilszalicilsav tovább növelheti a vesekárosodás és akut veseelégtelenség kockázatát,
* krónikus vagy kiújuló gyomor- és nyombélfekély vagy emésztőrendszeri vérzések esetén,
* asztma, krónikus légúti megbetegedések, orrpolip előfordulásakor,
* vesekárosodás esetén,
* májkárosodás esetén,
* súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenvedő betegeknél, mivel ebben az esetben az acetilszalicilsav hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) vagy hemolitikus vérszegénységet okozhat. A következő tényezők növelhetik a hemolízis kockázatát: magas dózis, láz, akut fertőzés.
* kalcium-oxalát vesekőképződésre hajlamos, vagy visszatérő vesekőképződésben szenvedő betegeknél elővigyázatosság javasolt aszkorbinsav szedése esetén.

Az Aspirin Plus C szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Gyermekek és serdülők
Gyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.

Serdülők lázas megbetegedése esetén kizárólag orvosi előírásra és csak akkor adható, ha más kezelés nem jár eredménnyel. Tartós hányás fellépése esetén azonnal orvost kell hívni, mivel ez egy ritka, de nagyon veszélyes betegség jele lehet.

Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus C
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett és/vagy alkalmazott egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.

Aspirin Plus C pezsgőtablettával történő együttes alkalmazás esetén az alábbi gyógyszerek hatása fokozódik:
* egyes véralvadásgátlók,
* más nem szteroid gyulladáscsökkentők, fájdalomcsillapítók,
* egyes vércukorszint csökkentők,
* metotrexát,
* szulfonamidok és kombinációi,
* valproinsav (epilepszia kezelésére alkalmazzák),
* digoxin (szívbetegségek kezelésére alkalmazzák),
* lítium, barbiturátok, szelektív szerotonin-visszavétel gátlók (SSRI) (depresszió és szorongás kezelésére alkalmazzák).

Aspirin Plus C pezsgőtablettával történő együttes alkalmazás esetén a gyógyszerek hatása csökken:
* egyes vérnyomáscsökkentők,
* egyes vizelethajtók,
* szteroidok,
* egyes húgysavürítők.

Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta egyidejű bevétele étellel, itallal és alkohollal
Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta alkohollal történő együttes fogyasztása esetén az alkohol növelheti az acetilszalicilsav által kiváltott gyomornyálkahártya károsodást.

Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta a terhesség első 6 hónapjában csak indokolt esetben, a kezelőorvossal való megbeszélés szerint alkalmazható. A terhesség utolsó 3 hónapjában nem alkalmazható a vérzékenységi hajlam fokozódása miatt.

Szoptatás időszakában kizárólag nagyon indokolt esetben és a szokásosnál kisebb adagokban adható. Amennyiben nagyobb adagok alkalmazása szükséges hosszabb ideig, úgy meg kell fontolni az idő előtti elválasztás szükségességét.

Vannak arra vonatkozó eredmények, hogy az acetilszalicilsav hatásmechanizmusa befolyásolhatja a női termékenységet. Ez a hatás a kezelés abbahagyásával visszafordítható.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Nem figyeltek meg a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatást.

Az Aspirin Plus C pezsgőtabletta nátriumot tartalmaz
Ez a gyógyszer 466 mg nátriumot tartalmaz. Ez megfelel az ajánlott maximális napi nátriumbevitel 23%-ának felnőtteknél.
Beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, ha hosszabb ideig vagy naponta több pezsgőtablettát szükséges alkalmazni, különösen akkor, ha azt tanácsolták Önnek, hogy tartson alacsony sótartalmú étrendet.

3. Hogyan kell szedni az Aspirin Plus C pezsgőtablettát?

Az acetilszalicilsavat nem szabad orvosi felügyelet nélkül 3-5 napnál tovább szedni.

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

A készítmény ajánlott adagja: a pezsgőtablettát 1 pohár vízben fel kell oldani és meginni.

Felnőtteknek
Egyszeri adag 1-2 pezsgőtabletta, ami 4-8 óránként ismételhető. A napi adag maximum 8 pezsgőtabletta, melyet nem szabad túllépni.

Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél
Gyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható.

Ha az előírtnál több Aspirin Plus C pezsgőtablettát alkalmazott
Haladéktalanul forduljon orvoshoz.

Ha elfelejtette alkalmazni az Aspirin Plus C pezsgőtablettát
Ne alkalmazzon kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

A felsorolt mellékhatások az összes Aspirin termék forgalomba hozatalt követő jelentésein alapulnak, beleértve a rövid és hosszú távú kezelést, így a gyakorisági kategóriákba történő besorolás nem alkalmazható.

Előfordulhatnak gyomor- és bélpanaszok, pl. hányinger, hányás, hasmenés, hasi fájdalom, ritkán gyomor-bélrendszeri gyulladás.

Az Aspirin Plus C fokozhatja a vérzékenység kockázatát, amely jelentkezhet operációval kapcsolatos vérzékenység, vérömleny, orrvérzés, vizelet-kiválasztó rendszeri vérzés, fogínyvérzés formájában. Ritka-nagyon ritka esetben megfigyeltek súlyos vérzést, gyomor-bélrendszeri vérzést, fekélyt, átfúródást, koponyaűri vérzést. A gyomor-bélrendszeri vérzés tünetei lehetnek a vérhányás és a szurokszéklet. Koponyaűri vérzést különösen olyan betegeknél figyeltek meg, akik kezeletlen magas vérnyomásban szenvednek és/vagy egyszerre alkalmazott véralvadásgátlót szednek. A hosszú távon fennálló vérzés okozhat vérszegénységet.

Kialakulhatnak túlérzékenységi reakciók, pl. asztmás roham, bőrkiütések, csalánkiütés, ödéma, viszketés, orrdugulás, orrfolyás, szívvel és légzőrendszerrel kapcsolatos rendellenességek, valamint nagyon súlyos esetben anafilaxiás sokk.

Nagyon ritkán előfordulhat átmeneti májkárosodás.

Jelentettek még szédülést és fülcsengést, amelyek a túladagolás tünetei is lehetnek.

Jelentettek hemolízist (a vörösvérsejtek szétesését) és hemolitikus vérszegénységet súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz (G6PD) enzimhiányban szenvedő betegeknél.

Jelentettek vesekárosodást és akut veseelégtelenséget.

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa
kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell az Aspirin Plus C pezsgőtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.

A dobozon/tasakon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható/EXP:) után ne alkalmazza az Aspirin Plus C pezsgőtablettát. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy a már nem használt gyógyszereit miként dobja el. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz az Aspirin Plus C pezsgőtabletta

- A készítmény hatóanyagai: 400 mg acetilszalicilsav és 240 mg aszkorbinsav pezsgőtablettánként.
- Egyéb összetevők: vízmentes nátrium-dihidrogén-citrát, vízmentes nátrium-karbonát, vízmentes citromsav, nátrium-hidrogén-karbonát.

Milyen az Aspirin Plus C pezsgőtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás

Fehér, kerek, lapos felületű, metszett élű tabletta, enyhe savanyú ízzel és illattal. Egyik oldala "BAYER kereszttel" van megjelölve.

Csomagolás: 5x2 db, vagy 10x2 db tabletta papír/PE/Alu/Surlyn tasakban és dobozban.

OGYI-T-1507/01 Aspirin Plus C pezsgőtabletta 5x2 db
OGYI-T-1507/02 Aspirin Plus C pezsgőtabletta 10x2 db

A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Bayer Hungária Kft.
1123 Budapest,
Alkotás u. 50.

A gyártó:
Bayer Bitterfeld GmbH
Salegaster Chaussee 1, 06803
OT Greppin, Bitterfeld-Wolfen
Németország

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2018. augusztus.
2

OGYÉI/33172/2018

Javallat

Enyhe és középerős fájdalmak, mint fejfájás, fogfájás, megfázás okozta torokfájdalom, hátfájás, ízületi fájdalmak és menstruációs fájdalom; továbbá lázas, meghűléses, gyulladásos állapotokban.
Megfázás vagy influenza esetén a fájdalom és láz tünetek enyhítésére.

Hatóanyag

2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

400 mg acetilszalicilsav és 240 mg aszkorbinsav pezsgőtablettánként.

Ismert hatású segédanyag: 466 mg nátrium pezsgőtablettánként.
A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.

Segédanyagok

Vízmentes nátrium-dihidrogén-citrát, vízmentes nátrium-karbonát, vízmentes citromsav, nátrium-hidrogén-karbonát.

Adagolás

Az acetilszalicilsavat nem szabad orvosi felügyelet nélkül 3-5 napnál tovább szedni.

Adagolás

Felnőtteknek: egyszeri adag 300-1000 mg acetilszalicilsav (1-2 pezsgőtabletta), ami 4-8 óránként ismételhető. A napi adag maximum 4 g, amelyet nem szabad túllépni.

Gyermekek
Gyermekeknek 12 éves kor alatt nem adható. Gyermekeknél történt véletlen alkalmazás esetén lásd 4.4 pont.

Az alkalmazás módja

Szájon át történő alkalmazásra. A pezsgőtablettát bevétel előtt egy pohár vízben fel kell oldani.

Várandósság, szoptatás

4.6 Termékenység, terhesség és szoptatás

Terhesség
A prosztaglandin-szintézis gátlása negatívan befolyásolhatja a terhességet és/vagy az embrionális/ magzati fejlődést. Epidemiológiai vizsgálatokból származó adatok a vetélés és/vagy malformatiok kockázatának növekedését jelzik korai terhesség során alkalmazott prosztaglandin-szintézis gátló alkalmazását követően. A kockázat valószínűleg nő a dózis és a kezelés hosszának növekedésével. A rendelkezésre álló adatok nem jeleznek összefüggést az acetilszalicilsav bevétele és a vetélés növekedett kockázata között. A malformatiokra vonatkozó, az acetilszalicilsavval kapcsolatos epidemiológiai adatok nem egyértelműek, de nem zárható ki a nyitott hasfal előfordulásának fokozott kockázata. Egy prospektív vizsgálat, amely korai terhességeket vizsgált (1-4 hónap) kb. 14 800 anya-gyermek pároson, nem mutatott ki összefüggést a malformatiok megnövekedett arányával.

Állatokon végzett vizsgálatokban kimutattak reproduktív toxicitást (lásd 5.3 pont).

A terhesség első és második trimesztere alatt kizárólag alapos kockázat/előny mérlegelést követően adható acetilszalicilsav-tartalmú gyógyszer. Amennyiben acetilszalicilsav alkalmazására kerül sor olyan nőnél, aki teherbe kíván esni, vagy a terhessége első vagy második trimeszterét tölti, a dózist és a kezelés időtartamát olyan alacsonyan kell tartani, amennyire csak lehetséges.

A terhesség harmadik trimesztere alatt a prosztaglandin-szintézis gátlók növelhetik az alábbiak kockázatát
* a magzatnál:
* kardiopulmonális toxicitás (a ductus arteriosus idő előtti záródása és pulmonális hipertónia),
* vesekárosodás, amely oligo-hidroamnionnal járó veseelégtelenséghez vezethet

A prosztaglandin-szintézis gátlók az alábbi kockázatoknak tehetik ki az anyát és a magzatot a terhesség végén:
* a vérzési idő lehetséges megnövekedése, anti-aggregációs hatás, amely nagyon alacsony dózisok alkalmazását követően is előfordulhat
* az intrauterin kontrakciók gátlása, amely elhúzódott vajúdást eredményezhet
Ennek megfelelően, az acetilszalicilsav kontraindikált a terhesség harmadik trimeszterében.

Szoptatás
A szalicilátok kis mennyiségben átjutnak az anyatejbe.

Mivel az újszülöttekben általában nem figyeltek meg kedvezőtlen mellékhatásokat, a szoptatás megszakítása nem szükséges. Azonban nagyobb adagok (több mint 300 mg) rendszeres alkalmazása esetén a szoptatást hamarabb abba kell hagyni

Termékenység
Vannak arra vonatkozó eredmények, hogy az acetilszalicilsav hatásmechanizmusa befolyásolhatja a női termékenységet. Ez a hatás a kezelés abbahagyásával visszafordítható.

Kapcsolódó termékek
Acc 100mg granulátum gyermekeknek

Acc 100mg granulátum gyermekeknek

1 583 Ft
Kiszerelés: 30X
EP
EP
Acc 200mg granulátum

Acc 200mg granulátum

1 990 Ft 2 557 Ft
Kiszerelés: 30X
-22%EP
-22%EP
Acc Long 600mg pezsgőtabletta

Acc Long 600mg pezsgőtabletta

1 990 Ft 2 485 Ft
Kiszerelés: 10X
-20%EP
-20%EP
Ambroxol-Teva 30mg tabletta

Ambroxol-Teva 30mg tabletta

1 268 Ft-tól
Kiszerelés: 15X-30X
EP
EP
Aspirin Plus C Forte 800mg/480mg pezsgőtabletta

Aspirin Plus C Forte 800mg/480mg pezsgőtabletta

2 209 Ft-tól
Kiszerelés: 10X-20X
EP
EP
Neo Citran belsőleges por felnőtteknek

Neo Citran belsőleges por felnőtteknek

2 265 Ft-tól
Kiszerelés: 6X-14X
EP
EP
Neo Citran kemény kapszula megfázásra és köhögésre

Neo Citran kemény kapszula megfázásra és köhögésre

2 054 Ft
Kiszerelés: 16X
EP
EP
Önnek ajánljuk
Aspirin Plus C Forte 800mg/480mg pezsgőtabletta

Aspirin Plus C Forte 800mg/480mg pezsgőtabletta

2 209 Ft-tól
Kiszerelés: 10X-20X
EP
EP
Calcium-Sandoz +C-vitamin 1000mg pezsgőtabletta

Calcium-Sandoz +C-vitamin 1000mg pezsgőtabletta

990 Ft
Kiszerelés: 10X
EP
EP
Grippostad C kemény kapszula

Grippostad C kemény kapszula

1 606 Ft 1 959 Ft
Kiszerelés: 20X
-18%EP
-18%EP
Acc 200mg pezsgőtabletta

Acc 200mg pezsgőtabletta

1 706 Ft
Kiszerelés: 20X
EP
EP
Kalmopyrin 500mg tabletta

Kalmopyrin 500mg tabletta

812 Ft-tól 1 069 Ft-tól
Kiszerelés: 12X-24X
-24%EP
-24%EP
Aspirin Effect 500mg granulátum

Aspirin Effect 500mg granulátum

1 623 Ft
Kiszerelés: 10X
EP
EP
Aspirin Complex 500mg/30mg forró italpor

Aspirin Complex 500mg/30mg forró italpor

1 789 Ft-tól 2 105 Ft-tól
Kiszerelés: 10X-20X
-15%EP
-15%EP
Aspirin Ultra 500mg bevont tabletta

Aspirin Ultra 500mg bevont tabletta

936 Ft-tól
Kiszerelés: 8X-40X
EP
EP

A sütik olyan kis szöveges fájlok, melyeket a weboldalak felhasználhatnak arra, hogy még hatékonyabb felhasználói élményt nyújtsanak. A jogszabályok értelmében csak az oldal működéséhez teljesen nélkülözhetetlen sütiket tárolhatjuk az Ön böngészőjében, minden egyéb más süti használatához az Ön engedélyére van szükség.

A "Minden süti engedélyezése" gombra kattintva érhető el a legjobb felhasználói élmény, valamint a további füleken egyesével is engedélyezheti a különböző célú sütiket.

A Sütikezelés a honlapon oldalon megtalál minden információt a sütikről.

Ezen sütik nélkül az oldalunk nem tudja a legjobb élményt nyújtani, bizonyos funkciók működése akadályozva lenne.

A szabályzat elfogadásával ezen sütik engedélyezésre kerülnek.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
PHPSESSIDmypharma.huMunkamenet-azonosító, a látogató böngészési állapotát rögzíti az oldalbetöltések között.Munkamenet vége
cookieConsentmypharma.huA látogató sütikkel kapcsolatos beállításait tárolja.1 év
accountmypharma.huAkkor kerül létrehozásra, ha a látogató bejelentkezéskor bejelöli, hogy jegyezze meg az oldal.1 év
cartIDmypharma.huA kosár tartalmának megőrzéséhez használt süti, mely két látogatás között is megőrzi a kosárban lévő termékeket.30 nap

A statisztikai adatok gyűjtése anonimizált formában történik, így a látogató semmilyen módon nem azonosítható ezen sütik tartalmából. Ezen sütik segítségével tudjuk figyelni, hogy viselkednek a látogatók, ezzel is segítve minket a legjobb szolgáltatás nyújtásában.

Ezen sütik engedélyezéséhez kattintson az 'Engedélyez' jelölőnégyzetre, majd az 'Elfogadom', vagy a párbeszédpanelt bezárva a 'Minden süti engedélyezése' gombra.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
_gamypharma.huA Google Analytics által létrehozott egyedi azonosító a látogatottsági statisztika elkészítéséhez.2 év
_gidmypharma.huA Google Analytics által létrehozott egyedi azonosító a látogatottsági statisztika elkészítéséhez.Munkamenet vége
_gat_*mypharma.huA Google Analytics használja a lekérések gyakoriságának szabályzására.Munkamenet vége

Ezen sütik engedélyezéséhez kattintson az 'Engedélyez' jelölőnégyzetre, majd az 'Elfogadom', vagy a párbeszédpanelt bezárva a 'Minden süti engedélyezése' gombra.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
_fbpmypharma.huA Facebook Pixel által létrehozott egyedi azonosító a látogatottsági statisztika elkészítéséhez, hogy hirdetéseink a megfelelő célközönséget érjék el.3 hónap
Fel

Az Ön kosara

Az Ön kosara üres.