EP

GyógyszerGyógyszer

A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Aspirin Plus C Forte 800mg/480mg pezsgőtabletta

Termékazonosító: 1019130
A megfázás kezdeti tüneteire javasolt készítmény. Enyhe és középerős fájdalmak, mint például fejfájás, fogfájás és menstruációs fájdalom, tüneteinek enyhítésére. Megfázásos és influenza-szerű tünetek esetén a fájdalom- és láz enyhítésére. Az Aspirin Plus C Forte felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők részére javallott készítmény.
2 209 Ft
Kiszerelés: 10X
Készleten
Készleten
Ingyenes szállítás: 12 000 Ft-tól
Szállítási idő: 2021. 12. 06. - 08.

Pro

A fejfájás az egyik leggyakoribb panasz és számtalan oka lehet. Kezelésére elsősorban nemszteroid gyulladáscsökkentőket használhatuk, melyek közül legkedveltebbek talán az ibuprofén, dikofenac, vagy a paracetamol tartalmú gyógyszerek. Kedvező hatása lehet a különböző illóolajoknak (pl: levendula, rozmaring), melyek a bőrbe dörzsolve, esetleg belélegezve alkalmazhatóak. Rendkívül fontos a megfelelő folyadékbevitel és sok esetben a magnézium B6-vitamin kombináció is pozitívan járul hozzá a fájdalom csillapításhoz.

Kontra

Az ok feltárása rendkívül fontos. Ismétlődő megjelenés esetén meggondolandó a fejfájás-napló vezetése. Krónikus fejfásjással, vagy hirtelen fellépő éles fájdalom esetén mindenképpen forduljunk orvoshoz! Mindig figyeljünk arra, hogy a készítményeket csak az előírt adagban alkalmazzuk, májelégtelenség esetén kerüljük a paracetamolt és kombinációit. Rendszeres fájdalomcsillapító használat esetén mindenképpen figyeljunk a gyomornyálkahártya védelmére, valamint magas vérnyomás betegség esetén a vérnyomásunkra.

Betegtájékoztató

Aspirin Plus C Forte 800 mg/480 mg pezsgőtabletta
acetilszalicilsav és aszkorbinsav

Mielőtt elkezdi alkalmazni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékotatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, vagy gyógyszerészét.
Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül (láz esetén) vagy 3-4 napon belül (fájdalom esetén) nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:

1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt
3. Hogyan kell alkalmazni az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

1. Milyen típusú gyógyszer az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta tartalmaz:
* acetilszalicilsavat, amely láz- és fájdalomcsillapító
* aszkorbinsavat, más néven C vitamint

Az Aspirin Plus C Forte a következő esetekben alkalmazható:
* enyhe és középerős fájdalmak, mint például fejfájás, fogfájás és menstruációs fájdalom, tüneteinek enyhítésére
* megfázásos és influenza-szerű tünetek esetén a fájdalom- és láz enyhítésére.

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát felnőttek és 12 évnél idősebb serdülők alkalmazhatják.

2. Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát:
* ha Ön allergiás
- az acetilszalicilsavra, az aszkorbinsavra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére, vagy
- más nem-szteroid gyulladáscsökkentőkre (NSAID), amely készítményeket fájdalom, láz és gyulladás kezelésére használnak.
* ha ismert, hogy túl sok hízósejtje van (korábban fennálló masztocitózis). Az acetilszalicilsav súlyos túlérzékenységi reakciókat válthat ki (többek között kipirulással kísért keringés-összeomlást, alacsony vérnyomást, szapora szívverést és hányást).
* ha korábban szalicilátok vagy más hasonló készítmények asztmás rohamot váltottak ki Önnél (különös tekintettel a más nem szteroid gyulladáscsökkentőkre, fájdalom- és lázcsillapító készítményekre)
* a terhesség 3. trimeszterében (ha Ön a terhessége 24. hetét betöltötte)
* ha gyomor- vagy nyombél fekélye van,
* ha súlyosan beszűkült máj- vagy vesefunkciója van
* ha súlyos kezeletlen szívkárosodása van
* ha metotrexát kezelésben részesül 15 mg/hét mennyiséget meghaladó adagban
* ha szájon át alkalmazott véralvadásgátló gyógyszert (orális antikoaguláns) szed és korábban gyomor-vagy bélfekélye volt

Figyelmeztetések és óvintézkedések
Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével

* ha más acetilszalicilsav tartalmú gyógyszerekkel együtt szedi a készítményt, hogy elkerülje a túladagolás veszélyét
* ha fejfájása van tartós, nagy dózisú fájdalomcsillapítók alkalmazása esetén. Ne emelje az adagot, inkább forduljon kezelőorvosához, vagy gyógyszerészéhez!
* ha rendszeresen szed fájdalomcsillapítókat, különös tekintettel a kombinált fájdalomcsillapító készítményekre. Ezek használata vesekárosodáshoz és a vesefunkció csökkenéséhez vezethet.
* ha korábban gyomor- és nyombélfekélye, vagy gyulladásos gyomorbántalma (gasztritisz) volt.
* ha jelenleg vérhígító, a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (antikoagulánsok).
* Azonnal hagyja abba az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazását és forduljon kezelőorvosához, ha Önnél gyomor- vagy bélvérzés, vagy fekély jelentkezik! Ennek tünetei a száj vérzése, véres széklet és a széklet feketés elszíneződése.
* ha csökkent veseműködése van, vagy szív- és keringési rendellenesség áll fenn Önnél, mint például vese-, érbetegség, szívkárosodás, jelentős műtéti vagy vérzéses esemény.
Az acetilszalicilsav szedése tovább ronthatja a vesefunkciót, egészen az akut veseelégtelenség kialakulásáig. Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, amennyiben súlyos vese-, vagy kezeletlen szívkárosodásban szenved!
* ha csökkent a májműködése.
Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha súlyos májkárosodásban szenved!
* ha erős menstruációs vérzése van (a menstruációs vér mennyisége és a menstruáció időtartama megnőhet).
* ha sebészeti beavatkozások előtt áll.
Az acetilszalicilsav fokozott vérzékenységi kockázatot okoz, amely még nagyon alacsony dózisban és akár napokkal a bevételt követően is fennáll. Műtéti beavatkozás előtt beszéljen kezelőorvosával, sebészorvosával, altatóorvosával vagy fogorvosával, még akkor is, ha a beavatkozás kisebb (pl. foghúzás).
* Az acetilszalicilsav gátolja a húgysav kiválasztását. Ez köszvényes rohamot válthat ki, ha a húgysav-kiválasztása már eleve alacsony.
* ha glükóz-6-foszfát dehidrogenáz (G6PD) hiányban szenved: ez egy, a vörösvértesteket érintő örökletes megbetegedés. Az acetilszalicilsavat orvosi felügyelet mellett kell alkalmazni!
* ha fokozott oxalát kiválasztást detektáltak vizeletében (hiperoxalúriában szenved), hajlamos kalcium-oxalát típusú vesekövek kialakulására, vagy visszatérő vesekövei vannak
* vas túladagolásban, vagy a vasfelhasználás zavara esetén (talasszémia, hemokromatózis).
* ha Ön asztmás.
Ne alkalmazza ezt a gyógyszert, ha a 2. pont 3. bekezdése "Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát" vonatkozik Önre. Az acetilszalicilsav a tüdő hörgőinek görcsét és asztmás rohamot, vagy egyéb túlérzékenységi reakciókat válthat ki. A rizikófaktorok a következők:
- korábbi asztma,
- szénanátha,
- orrpolip, elhúzódó (krónikus) légzőszervi megbetegedés, vagy
- allergiás reakciók, például a bőrön (pl. viszketés, csalánkiütés).
* Szoptatás alatt nem ajánlott a készítmény alkalmazása.

Gyermekek és serdülők

Reye szindróma, egy nagyon ritka idegrendszeri tünetekkel és májkárosodással járó életveszélyes betegség kialakulását figyelték meg vírusos megbetegedésre (főleg influenza és bárányhimlő) acetilszalicilsavat szedő gyermekek esetén. Ennek következtében:
* az acetilszalicilsavat gyermekeknél és serdülőknél ilyen esetekben csak orvosi utasításra és akkor lehet alkalmazni, ha más terápiás lehetőségek nem hoztak eredményt.
* amennyiben szédülés vagy ájulás, rendellenes viselkedés vagy hányás jelentkezne, hagyja abba a kezelést és azonnal tájékoztassa kezelőrovosát!

A szalicilátok alkalmazása a bárányhimlő vírus elleni oltás beadását követő 6 hétig kerülendő.

Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni alkalmazni tervezett egyéb gyógyszereiről.

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha a következő kezelések valamelyikében részesül:
* 15 mg/hét vagy magasabb dózisú metotrexát kezelés: egy súlyos ízületi gyulladás, a rák és a bőr elváltozásával járó pikkelysömör (pszoriázis) kezelésére használt gyógyszer.
A metotrexát toxicitása emelkedik.
• a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (szájon át adható antikoagulánsok) és korábban gyomor- és nyombélfekélye volt.
A vérzések kockázata emelkedik.

Beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével mielőtt alkalmazná az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha a következó gyógyszerek bármelyikét szedi:
Nem ajánlott kombinációk
* a vér alvadását gátló gyógyszereket szed (szájon át adható antikoagulánsok) és korábban nem volt gyomor- vagy nyombélfekélye
A vérzések kockázata emelkedik.
• klopidogrel (kivéve ezen kombináció jóváhagyott indikációját) és tiklopidin: a vérrögök kialakulását gátló gyógyszerek
A vérzések kockázata emelkedhet.
* fájdalom, láz és gyulladás kezelésére használt, ún. nem-szteroid gyulladáscsökkentők csoportjába tartozó gyógyszerek
A gyomor- vagy nyombélfekélyek és vérzések kialakulásának kockázata emelkedik.
* heparinok a terápiás dózisban alkalmazva (pl. érben kialakult vérrög) vagy az alkalmazott dózistól függetlenül 65 évesnél idősebb betegek esetében
A vérzések kockázata emelkedik. Ilyen esetekben más fájdalom- vagy lázcsillapító készítmény használata javasolt.
* benzbromaron, probenecid: a köszvény kezelésére alkalmazott húgysav-ürítő szerek
Ezen gyógyszerek hatása csökken.

Fokozott elővigyázatossággal alkalmazható kombinációk:

* 15 mg/hétnél alacsonyabb dózisú metotrexát kezelés
A metotrexát toxicitása emelkedik. Csökkent vesefunkciójú és 65 évesnél idősebb betegek esetében fokozott megfigyelés javasolt. Lásd továbbá az első bekezdés első szakaszát "Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta".
* a vizeletkiválasztást fokozó gyógyszerek (diuretikumok) és a magas vérnyomás és egyéb szívbetegségek kezelésére használt készítmények "pril" vagy "szartán"-ra végződő hatóanyagnevekkel (angiotenzin konvertáz enzim [ACE] gátlók, angiotenzin II receptor antagonisták)
A vesefunkció gyors romlása következhet be kiszáradt betegekben Továbbá a vérnyomás csökkenése következhet be.
* klopidogrel (ezen kombináció jóváhagyott indikációjában): a vérrögök kialakulását gátló gyógyszer
A vérzések kockázata emelkedik.
* a gyomor- és bélműködésre helyileg ható gyógyszerek, a gyomorsavat semlegesítő vagy savlekötő (antacid) készítmények, vagy orvosi szén, hasmenés és akut mérgezés esetén használt készítmények
Szedje ezeket a gyomorra vagy bélre ható gyógyszereket legalább 2 óra eltéréssel az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta bevételétől!
* heparinok megelőző dózisban (pl. vérrögök) történő alkalmazása 65 évesnél fiatalabb betegek esetén
A vérzések kockázata emelkedik.
* a vérrögök feloldására használt gyógyszerek (trombolitikumok), például sztreptokináz
A vérzések kockázata emelkedik.
* kortizont vagy kortizonszerű anyagokat tartalmazó készítmények (glükokortikoidok), kivéve hidrokortizon pótló terápia:
A vérzések kockázata emelkedik.
* szelektív szerotonin visszavétel gátlók, pl. citalopram, eszcitalopram, fluoxetin, fluvoxamin, paroxetin, szertralin: a depresszió kezelésére használt készítmények
A vérzések kockázata emelkedik.
* digoxin: egy szívelégtelenség és szívritmus zavar kezelésére használt gyógyszer
A digoxin vérszintje emelkedik. A digoxin vérszintjének monitorozása szükséges az orvos által, és ha szükséges, a dózis állítása szükséges.
* a vércukorszintet csökkentő gyógyszerek (antidiabetikumok), mint például inzulin vagy szulfonilureák:
A vércukorszint monitorozása ajánlott.
* valproinsav: egy epilepszia kezelésére használt gyógyszer.
A valproinsav toxicitása emelkedik.

Kombinációk, amelyek alkalmazása megfontolást igényel:

* deferazirox, deferoxamin: a túl sok vas eltávolítására használt gyógyszerek.
Deferazirox: a gyomor- vagy nyombélfekély és vérzések kockázata nő.
A deferoxamin és aszkorbinsav használata növelheti a szöveti vas toxicitást, különösen a szívben.
* Vas és alumínium: az aszkorbinsav adása növeli a gyomor-bélrendszerből történő felszívódást. Ezt figyelembe kell venni, ha Önnek vesekárosodása van és vaspótló kezelésben részesül vagy alumínium tartalmú antacidokat szed.
* laboratóriumi eredmények
Az acetilszalicilsav és aszkorbinsav nagy dózisban zavarhatja néhány laboratóriumi teszt eredményét, mint például a székletvér vizsgálatot, vagy a májfunkciós teszteket. Tájékoztassa kezelőorvosát, hogy az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazza!

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta egyidejű bevétele alkohollal
Kerülje az alkohol fogyasztását, amíg az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazza.

Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Terhesség
Ne alkalmazza ezt a gyógyszert a terhesség harmadik harmadában (a 24. hetet követően), mivel az súlyos veszélyt jelenthet Önre, vagy születendő gyermekére nézve!
A terhesség első és második harmadában (az első 24 hét alatt) kérje ki kezelőorvosa tanácsát a gyógyszer szedésével kapcsolatban.
Ha ezt a gyógyszert terhesség alatt mégis alkalmazta, azonnal vegye fel a kapcsolatot kezelőorvosával!

Szoptatás
Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása szoptatás alatt nem ajánlott, mivel a pezsgőtabletta anyagai átjutnak az anyatejbe.

Termékenység
Ez a gyógyszer egy olyan gyógyszerterápiás csoportba tartozik (ún. nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek, "NSAID"), amelyek a női termékenység zavarát okozhatják. Ez a hatás átmeneti és a készítmény alkalmazásának abbahagyásával helyreáll.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Ez a készítmény alkalmanként fejfájást vagy szédülést okozhat. Ne vezessen vagy kezeljen gépeket, amennyiben ezen tünetek valamelyike jelentkezne Önnél!

Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta nátriumot tartalmaz
Ez a készítmény pezsgőtablettánként 473,72 mg (20,61 mmol) nátriumot tartalmaz. Kontrollált nátrium diétán lévő betegek esetében ezt figyelembe kell venni.

3. Hogyan kell alkalmazni az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát?

Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa, vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően alkalmazza. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Adagolás
Szájon át történő alkalmazásra.
A pezsgőtablettát bevétel előtt egy pohár vízben kell feloldani. A pezsgőtablettát a gyomorirritáció csökkentése érdekében nem szabad éhgyomorra bevenni.

A készítmény ajánlott adagja:

Felnőtteknek
* egyszeri adag: 1 pezsgőtabletta
Az egyszeri adag szükség esetén 4-8 óránként ismételhető.
* maximális napi adag: 3 pezsgőtabletta
Alkalmazás gyermekeknél és serdülőknél

Serdülők: 12 éves és annál idősebb
A legalacsonyabb hatékony dózist kell alkalmazni.
Az adagolás függ a serdülő testsúlyától. Ez a készítmény csak 53 kg testsúly feletti serdülők esetén alkalmazható. Az életkor csak információ céljából hivatkozott.

Az ajánlott egyszeri adag: 1 pezsgőtabletta (800 mg acetilszalicilsav/480 mg aszkorbinsav).
A maximális napi adag nem haladhatja meg a 3 pezsgőtablettát.
Az Aspirin Plus C Forte (800mg acetilszalicilsav/480mg aszkorbinsav) pezsgőtabletta hatáserőssége nem a legmegfelelőbb serdülők kezelésére. Ezen korosztály részére léteznek egyéb, az acetilszalicilsavat alacsonyabb hatáserősségben tartalmazó készítmények.

12 évesnél fiatalabb gyermekek
Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta nem alkalmazható 12 évesnél fiatalabb gyermekek esetében. Amennyiben a készítményt véletlenül mégis alkalmazná, úgy kérjük olvassa el a "Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt" és az "Amennyiben az előírtnál több Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazott" pontokban leírtakat.

65 éves és annál idősebb betegek és alacsony testtömegű betegek
A lehetséges kísérőbetegségek miatt a lehető legalacsonyabb hatékony dózist kell alkalmazni. Lásd továbbá a 2. pontban a "Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát" és a "Figyelmeztetések és óvintézkedések" pontokat.

Csökkent máj- vagy vesefunkciójú betegek, vagy keringési rendellenességben szenvedő betegek
Az adagok csökkentése vagy az adagolási időközök elnyújtása javasolt az alábbi betegek számára:
* enyhe vagy középsúlyos máj- vagy veseműködési zavar
* keringési rendellenességek, mint például szívkárosodás vagy jelentős vérzési események

Ne alkalmazza az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát, ha súlyos vese- vagy májműködési zavara, vagy kezeletlen szívműködési zavara van. Lásd a 2. pontban "Ne szedje az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát".

Az alkalmazás időtartama
Ne alkalmazza ezt a gyógyszert 3 napnál tovább láz esetén, vagy 3-4 napnál tovább fájdalom esetén, kivéve ha kezelőorvosa kifejezetten ezt javasolta.

Amennyiben az előírtnál több Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazott
Hagyja abba a kezelést és haladéktalanul keresse fel kezelőorvosát, ha túladagolásra gyanakszik.

A túladagolás tünetei a következők lehetnek:
* fülzúgás, hallásvesztés érzése
* izzadás
* hányinger, hányás, hasmenés
* fejfájás
* szédülés
* a vesefunkció gyors romlása
Gyermekekben már akár mindössze 100 mg/kg acetilszalicilsav egyszeri bevétele is végzetes lehet.

Ha elfelejtette az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát alkalmazni
Ne alkalmazzon dupla adagot a kimaradt adag pótlására.

A készítmény használatával kapcsolatos további kérdéseivel forduljon kezelőorováshoz vagy gyógyszerészéhez.

4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Hagyja abba az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazását és azonnal forduljon kezelőorvosához, vagy keresse fel az Önhöz legközelebb eső kórházat, ha a következő jelek bármelyikét tapasztalná:
• az arc, a nyelv és a légcső duzzanata, amely súlyos légzési nehézséget okozhat, és amely súlyos allergiás reakció tünete (angioödéma)
• gyomorfájdalom, fekete széklet, véres hányás, kávézacc-szerű hányás, amelyek a gyomor vagy a belek vérzésének a jelei

A mellékhatások a következő gyakoriságokkal jelentkezhetnek:
Gyakori: 10-ből 1 embert érinthet
* a gyomor vagy a belek rendellenességei, úgy mint gyomorégés, hányinger, hányás, emésztési zavarok

Nem gyakori: 100-ból 1 embert érinthet
* a gyomor, a belek vagy a has fájdalma
* csalánkiütés (urtikária), gyógyszerkiütés, viszketés (pruritus)

Ritka: legfeljebb 1000-ből 1 embert érinthet
* a gyomor-bélrendszer gyulladása és fekélye (gyulladás és fekély a nyelőcső, gyomor vagy belek területén). Ezek a reakciók nem feltétlenül vérzéssel kísértek és az acetilszalicilsav bármely dózisának alkalmazásakor jelentkezhetnek figyelmeztető tünetek nélkül, a kórelőzményben szereplő súlyos gyomor-bélrendszeri esemény nélkül is.
* túlérzékenységi reakciók, úgy mint asztma, orrfolyás, orrdugulás

Nagyon ritka: legfeljebb 10000-ből 1 embert érinthet
* Rejtett vagy nyílt vérzés a gyomorban vagy a belekben (véres hányás, fekete széklet, stb.), amely vashiányos vérszegénységhez vezet. A vérzés kockázata dózisfüggő.
* a gyomor-bélrendszer fekélyei és perforációja
* a húgysav csökkent kiválasztása, amely köszvényt válthat ki azon betegeknél, akiknél a húgysav
kiválasztása már eleve alacsony

Nem ismert gyakoriságú: a rendelkezésre álló adatokból a gyakoriság nem határozható meg
* megnövekedett transzamináz (májenzim) szintek, csökkent májműködés
* májsérülés, főleg a májsejtek sérülése
* csökkent vörösvértest szám (vérszegénység) a vérzés következtében
* súlyos glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiányban szenvedő betegek esetében a vörösvérsejtek száma csökkent, és a vörösvértestek elpusztultak
* csökkent vérlemezke szám
* alacsony vércukor szint (hipoglikémia)
* bőrreakciók
* túlérzékenységi reakciók, súlyos allergiás reakciók (anafilaxiás reakciók)
A túlérzékenységi reakciók érinthetik a bőrt, a légutakat, a keringési rendszert a gyomor és a bélrendszert, főleg asztmás betegek esetében. A tünetek lehetnek:
- szöveti duzzanat a folyadéktöbblet következtében
- vérnyomásesés
- zihálás, nehézlégzés
- szív- és légzési nehézség
- életveszélyes allergiás sokk reakció
- kiütés, csalánkiütés, viszketés, súlyos allergiás reakció, ide értve az arc vagy a torok duzzanatát
- asztmás tünetek, az orr belsejének gyulladása, amely tüsszögést, orrfolyást és orrdugulást okozhat
* vérzések megnyúlt vérzési idővel, úgy mint orrvérzés, fogínyvérzés, a bőr alatti piros pöttyök, a húgy- és ivarszervek vérzései
A vérzési kockázat az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazásának abbahagyását követő 4-8 napig fennállhat. Sebészeti beavatkozások esetén fokozott vérzési kockázattal kell számolni. Koponyaűri és gyomor-bélrendszeri vérzések is jelentkezhetnek. A koponyaűri vérzések végzetesek lehetnek, különösen idősek esetén.
* súlyos vérzések, agyvérzések, különösen kezeletlen magas vérnyomásos betegek esetében és/vagy véralvadást gátló gyógyszereket (antikoagulánsok) szedő betegek esetében
Egyes elszórt esetekben ezek akár életveszélyesek is lehetnek.
• folyadék a tüdőben (nem-kardiogén tüdőödéma) krónikus használat mellett és az acetilszalicilsav túlérzékenységgel összefüggésben
* csökkent veseműködés a vesefunkció gyors romlásáig, az aszkorbinsav következtében vesekövek
* hasmenés a nagy dózisú aszkorbinsav alkalmazásakor
* fejfájás, szédülés, hallásvesztés érzése, fülzúgás, amelyek túladagolás jelei
* Reye szindróma (tudatvesztés vagy abnormális viselkedés, vagy hányás) (lásd a 2. pontot "Tudnivalók az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta alkalmazása előtt")

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy, gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

5. Hogyan kell az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát tárolni?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A címkén feltüntetett lejárati idő után ne szedje ezt a gyógyszert.
A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolást.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.

6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta

- A készítmény hatóanyagai az acetilszalicilsav és aszkorbinsav.
Pezsgőtablettánként tartalmaz:
- 800 mg acetilszalicilsavat és
- 480 mg aszkorbinsavat
- Az egyéb összetevők:
nátrium hidrogén-karbonát (módosított), citromsav, povidon, vízmentes kolloid szilícium-dioxid

Milyen az Aspirin Plus C Forte pezsgőtabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás

Aspirin Plus C Forte 800 mg / 480 mg pezsgőtabletta:
Fehér vagy törtfehér, kerek pezsgőtabletta a tabletta egyik oldalán egy körben elhelyezkedő "BAYER kereszttel" megjelölve.
10 vagy 20 pezsgőtablettát tartalmazó alumínium/papír fóliacsík kartondobozban.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Bayer Hungária Kft.
1123 Budapest,
Alkotás u. 50.

Gyártó:
Bayer Bitterfeld GmbH
Salegaster Chausee 1
06803 Bitterfeld-Wolfen
Németország

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték:

Ausztria
Aspirin + C forte 800 mg/480 mg Brausetabletten
Bulgaria
??????? ? ????? 800 mg/ 480 mg ????????????? ????????
Cseh Köztársaság
Aspirin C Forte šumivé tablety
Horvátország
Aspirin plus C forte 800 mg/480 mg šumeće tablete
Magyarország
Aspirin Plus C Forte 800 mg/400 mg pezsgőtabletta
Románia
ASPIRIN PLUS C FORTE 800 mg/ 480 mg comprimate efervescente

OGYI-T-1507/03 Aspirin Plus C Forte 800 mg / 400 mg pezsgőtabletta 10 db
OGYI-T-1507/04 Aspirin Plus C Forte 800 mg / 400 mg pezsgőtabletta 20 db

A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2017. július

 


3

 

OGYEI/34992/2017 2.verzió

Javallat

Enyhe és középerős fájdalmak, mint például fejfájás, fogfájás és menstruációs fájdalom, tüneteinek enyhítésére. Megfázásos és influenza-szerű tünetek esetén a fájdalom- és láz enyhítésére.

Az Aspirin Plus C Forte felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők részére javallott készítmény.

Hatóanyag

2. MINŐSÉGI ÉS MENNYISÉGI ÖSSZETÉTEL

Pezsgőtablettánként 800 mg acetilszalicilsavat és 480 mg aszkorbinsavat tartalmaz.
Ismert hatású segédanyag: 473,72 (20,61 mmol) mg nátriumot tartalmaz pezsgőtablettánként.

A segédanyagok teljes listáját lásd a 6.1 pontban.

Segédanyagok

Nátrium-hidrogén-karbonát (módosított), citromsav, povidon, vízmentes kolloid szilícium-dioxid

Adagolás

Adagolás

Az acetilszalicilsavat nem szabad orvosi utasítás nélkül 3 napnál tovább (láz esetén), illetve 3-4 napnál tovább (fájdalom esetén) szedni.

Felnőttek:
Az egyszeri adag 1 pezsgőtabletta, amely szükség esetén 4-8 órás időközönként ismételhető. A maximális napi adag nem haladhatja meg a 3 pezsgőtablettát, amely 2400 mg acetilszalicilsav napi maximális adagnak felel meg.

Gyermekek

Serdülők (12 éves és idősebb):
A legalacsonyabb hatásos dózist kell alkalmazni.
Az acetilszalicilsav ajánlott napi adagja gyermekek esetében 60 mg/ttkg 2-3 egyenlő részre elosztva, amely 6 óránként 15 mg/ttkg-nak felel meg.
Az Aspirin Plus C Forte (800mg acetilszalicilsav/480mg aszkorbinsav) hatáserőssége nem a legmegfelelőbb serdülők kezelésére.
Ezen korosztály részére léteznek egyéb, az acetilszalicilsavat alacsonyabb dózisban tartalmazó készítmények

Gyermekek (12 évesnél fiatalabb gyermekek):
Az Aspirin Plus C Forte pezsgőtablettát nem szabad alkalmazni 12 évesnél fiatalabb gyermekek esetében. Amennyiben a készítmény véletlenül mégis beadásra kerül, úgy kérjük olvassa el a 4.4."Különleges figyelmeztetések és az alkalmazással kapcsolatos óvintézkedések"és a 4.9 "Túladagolás" pontokban leírtakat.

Idősek (65 éves és idősebb) és alacsony testtömegű betegek:
Az acetilszalicilsavat fokozott elővigyázatossággal kell alkalmazni idős betegek esetében a lehetséges kísérőbetegségek, illetve alacsony testtömeg miatt (lásd a 4.3 és 4.4. pontokat). A legalacsonyabb hatékony dózist kell alkalmazni.

Májkárosodásban szenvedő betegek:
Az acetilszalicilsavat fokozott elővigyázatossággal kell alkalmazni enyhe vagy középsúlyos májkárosodásban szenvedő betegek esetében (lásd 4.4 pont). Az adag csökkentése vagy az adagolási időközök elnyújtása ajánlott.
Az acetilszalicilsav súlyos májkárosodásban szenvedő betegek esetében ellenjavallt (lásd 4.3. pont).

Vesekárosodásban vagy kardiovaszkuláris keringésben szenvedő betegek:
Az acetilszalicilsavat fokozott elővigyázatossággal kell alkalmazni enyhe vagy közepes vesekárosodásban, vagy csökkent kardiovaszkuláris keringésben szenvedő betegek esetében (lásd 4.4 pont). Az adag csökkentése vagy az adagolási időközök elnyújtása ajánlott.
Az acetilszalicilsav ellenjavallt súlyos vesekárosodásban, vagy súlyos, kezeletlen szívkárosodásban szenvedő betegek számára (lásd 4.3 pont).

Az alkalmazás módja

Szájon át történő alkalmazásra. A pezsgőtablettát bevétel előtt egy pohár vízben kell feloldani. A pezsgőtablettát nem szabad éhgyomorra bevenni a gyomorirritáció csökkentése érdekében.

Várandósság, szoptatás

4.6 Termékenység, terhesség és szoptatás

Terhesség
A prosztaglandin-szintézis gátlása negatívan befolyásolhatja a terhességet és/vagy az embrionális/ magzati fejlődést. Epidemiológiai vizsgálatokból származó adatok a vetélés, a szívfejlődési rendellenességek és a nyitott hasfal kockázatának növekedését jelzik a korai terhesség során alkalmazott prosztaglandin-szintézis gátló alkalmazását követően. A cardiovascularis malformatiok kialakulásának abszolút kockázata kisebb, mint 1%-ról körülbelül 1,5%-ra nőtt. A kockázat a dózis és a terápia hosszának a növekedésével látszólag arányosan emelkedik.

Állatkísérletekben prosztaglandin-szintézis gátló adagolását követően emelkedett pre- és post-implantatiós vetélést, valamint embrio-foetális elhalást észleltek. Több malformatio, beleértve a cardiovascularis malformatiokat is, emelkedett incidenciáját írták le a prosztaglandin--szintézis gátlót a gesztáció organogenetikus fázisában kapott állatok esetében.

Hacsak nem feltétlenül szükséges, az acetilszalicilsav használatát kerülni kell a terhesség első 24 hetében.
Amennyiben az acetilszalicilsavat olyan nőnek adják aki terhességet tervez, vagy aki a terhessége első 24 hetében jár, a dózis annyira alacsony kell legyen, amennyire csak lehetséges és a kezelés időtartama is a lehető legrövidebb kell legyen.

A terhesség 24. hetén túl minden prosztaglandin szintézis gátló kiteheti a foetust a következőknek:
- cardiopulmonaris toxicitás (a ductus arteriosus idő előtti záródása és pulmonaris hypertonia)
- vesekárosodás, amely oligo-hidroamnionnal járó veseelégtelenséghez vezet.

A terhesség késői szakában az anyánál és az újszülöttnél kialakulhat:
- a vérzési idő megnyúlása - a vérlemezke gátló hatás következtében, amely hatás akár nagyon alacsony dózisú acetilszalicilsav adagolása esetén is jelentkezhet
- a méhösszehúzódások gátlása, amely késői vagy elnyújtott szüléshez vezethet

Következésképp az acetilszalicilsav a terhesség harmadik trimeszterében (a gesztációt követő 24. héten túl) ellenjavallt (lásd 4.3 pont).

Szoptatás
Az acetilszalicilsav átjut az anyatejbe.
Az acetilszalicilsav ezért nem ajánlott szoptatás idején (lásd 4.4 pont).

Termékenység
Néhány bizonyíték alátámasztja, hogy a ciklooxigenáz/prosztaglandin szintézist gátló gyógyszerek a női termékenyéget befolyásolhatják az ovulációra kifejtett hatáson keresztül. Ez a hatás a kezelés megvonásával visszafordítható.

Kapcsolódó termékek
Acc 100mg granulátum gyermekeknek

Acc 100mg granulátum gyermekeknek

1 583 Ft
Kiszerelés: 30X
EP
EP
Acc 200mg granulátum

Acc 200mg granulátum

1 990 Ft 2 557 Ft
Kiszerelés: 30X
-22%EP
-22%EP
Acc Long 600mg pezsgőtabletta

Acc Long 600mg pezsgőtabletta

1 990 Ft 2 485 Ft
Kiszerelés: 10X
-20%EP
-20%EP
Ambroxol-Teva 30mg tabletta

Ambroxol-Teva 30mg tabletta

1 268 Ft-tól
Kiszerelés: 15X-30X
EP
EP
Aspirin Plus C pezsgőtabletta

Aspirin Plus C pezsgőtabletta

1 540 Ft-tól 1 833 Ft-tól
Kiszerelés: 10X-20X
-16%EP
-16%EP
Neo Citran belsőleges por felnőtteknek

Neo Citran belsőleges por felnőtteknek

2 265 Ft-tól
Kiszerelés: 6X-14X
EP
EP
Neo Citran kemény kapszula megfázásra és köhögésre

Neo Citran kemény kapszula megfázásra és köhögésre

2 054 Ft
Kiszerelés: 16X
EP
EP
Önnek ajánljuk
Aspirin Plus C pezsgőtabletta

Aspirin Plus C pezsgőtabletta

1 540 Ft-tól 1 833 Ft-tól
Kiszerelés: 10X-20X
-16%EP
-16%EP
Kalmopyrin 500mg tabletta

Kalmopyrin 500mg tabletta

812 Ft-tól 1 069 Ft-tól
Kiszerelés: 12X-24X
-24%EP
-24%EP
Aspirin Effect 500mg granulátum

Aspirin Effect 500mg granulátum

1 623 Ft
Kiszerelés: 10X
EP
EP
Aspirin Complex 500mg/30mg forró italpor

Aspirin Complex 500mg/30mg forró italpor

1 789 Ft-tól 2 105 Ft-tól
Kiszerelés: 10X-20X
-15%EP
-15%EP
Aspirin Ultra 500mg bevont tabletta

Aspirin Ultra 500mg bevont tabletta

936 Ft-tól
Kiszerelés: 8X-40X
EP
EP
Acc Long 600mg pezsgőtabletta

Acc Long 600mg pezsgőtabletta

1 990 Ft 2 485 Ft
Kiszerelés: 10X
-20%EP
-20%EP
Aspirin Complex 500mg/30mg granulátum

Aspirin Complex 500mg/30mg granulátum

2 274 Ft-tól
Kiszerelés: 10X-20X
EP
EP
Neo Citran belsőleges por felnőtteknek

Neo Citran belsőleges por felnőtteknek

2 265 Ft-tól
Kiszerelés: 6X-14X
EP
EP

A sütik olyan kis szöveges fájlok, melyeket a weboldalak felhasználhatnak arra, hogy még hatékonyabb felhasználói élményt nyújtsanak. A jogszabályok értelmében csak az oldal működéséhez teljesen nélkülözhetetlen sütiket tárolhatjuk az Ön böngészőjében, minden egyéb más süti használatához az Ön engedélyére van szükség.

A "Minden süti engedélyezése" gombra kattintva érhető el a legjobb felhasználói élmény, valamint a további füleken egyesével is engedélyezheti a különböző célú sütiket.

A Sütikezelés a honlapon oldalon megtalál minden információt a sütikről.

Ezen sütik nélkül az oldalunk nem tudja a legjobb élményt nyújtani, bizonyos funkciók működése akadályozva lenne.

A szabályzat elfogadásával ezen sütik engedélyezésre kerülnek.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
PHPSESSIDmypharma.huMunkamenet-azonosító, a látogató böngészési állapotát rögzíti az oldalbetöltések között.Munkamenet vége
cookieConsentmypharma.huA látogató sütikkel kapcsolatos beállításait tárolja.1 év
accountmypharma.huAkkor kerül létrehozásra, ha a látogató bejelentkezéskor bejelöli, hogy jegyezze meg az oldal.1 év
cartIDmypharma.huA kosár tartalmának megőrzéséhez használt süti, mely két látogatás között is megőrzi a kosárban lévő termékeket.30 nap

A statisztikai adatok gyűjtése anonimizált formában történik, így a látogató semmilyen módon nem azonosítható ezen sütik tartalmából. Ezen sütik segítségével tudjuk figyelni, hogy viselkednek a látogatók, ezzel is segítve minket a legjobb szolgáltatás nyújtásában.

Ezen sütik engedélyezéséhez kattintson az 'Engedélyez' jelölőnégyzetre, majd az 'Elfogadom', vagy a párbeszédpanelt bezárva a 'Minden süti engedélyezése' gombra.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
_gamypharma.huA Google Analytics által létrehozott egyedi azonosító a látogatottsági statisztika elkészítéséhez.2 év
_gidmypharma.huA Google Analytics által létrehozott egyedi azonosító a látogatottsági statisztika elkészítéséhez.Munkamenet vége
_gat_*mypharma.huA Google Analytics használja a lekérések gyakoriságának szabályzására.Munkamenet vége

Ezen sütik engedélyezéséhez kattintson az 'Engedélyez' jelölőnégyzetre, majd az 'Elfogadom', vagy a párbeszédpanelt bezárva a 'Minden süti engedélyezése' gombra.

Név Szolgáltató Cél Érvényesség
_fbpmypharma.huA Facebook Pixel által létrehozott egyedi azonosító a látogatottsági statisztika elkészítéséhez, hogy hirdetéseink a megfelelő célközönséget érjék el.3 hónap
Fel

Az Ön kosara

Az Ön kosara üres.